Ośrodki delfinoterapii na świecie

P7040044.JPGW chwili obecnej na świecie powstaje coraz więcej ośrodków, w których prowadzi się terapię z wykorzystaniem delfinów. Więcej ludzi zaczęło doceniać pozytywny wpływ tych wspaniałych i inteligentnych ssaków na poprawę zdrowia człowieka. Coraz więcej polskich rodzin dopytuje się lekarzy, terapeutów i pedagogów o taki rodzaj wspomagania rozwoju i terapii swojego dziecka. Szukają informacji w internecie bądź dowiadują się od innych rodzin, których dzieci juz skorzystały z takiej pomocy, że DAT pomogło już wielu chorym dzieciom, na całym świecie.

Jeden z najbardziej znanych ośrodków delfinoterapii na świecie to Island Dolphin Care, w Key Largo na Florydzie. Jest to wspaniałe miejsce, w którym pomaga się dzieciom i ich rodzinom z całego świata. Dyrektor ośrodka, Deena Hoagland oraz terapeuci wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności oraz otaczając wspaniałą aurą i przyjazną atmosferą przyjeżdżające rodziny, przyczyniają się do ogromnego postępu tych dzieci. Polecam wszystkim rodzinom to miejsce. Jest tylko jedyna wada: wysokie koszty terapii i pobytu.

Innym ośrodkiem, w którym stosuje się delfinoterapię jest Dolphin-Human Therapy, również w Key Largo na Florydzie. Wykorzystując troszkę inne podejście, specjaliści przyczyniają się do osiągania przez dzieci widocznych rezultatów. Niestety i tu koszty pobytu są dość duże.

Wiele polskich rodzin korzysta z pomocy ośrodka delfinoterapii Ukraińskiej Akademii Nauk w Kozaczej Buchcie.
Już niedługo powstanie w Polsce taki ośrodek. Budowa planowana jest w 2007r. Myślę, że dla wielu polskich rodzin będzie to ogromna szansa i mozliwość skorzystania z takiego rodzaju pomocy. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć ośrodek, który będzie miejscem przyjaznym dla dzieci i ich rodzin, w którym będziemy przyczyniali się do ogromnych postępów tych dzieci i do którego rodziny będą zawsze chętnie wracały. Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę zdobytą w Island Dolphin Care zrobię wszystko, aby tak się stało.

3 odpowiedzi na “Ośrodki delfinoterapii na świecie”

  1. Witam
    jestem mamą 9 letniego chłopca z MPD i interesuje mnie wyjazd na taki turnus do USA na Florydę. Jeśli mogłabym prosić o jakieś dane na mojego meila dotyczące ceny, terminu i kontaktu w tej sprawie to byłabym zobowiązana. Z góry dziękuję

  2. Witam
    jestem mamą 5 letniego chłopca z autyzmem i interesuje mnie wyjazd na taki turnus do Ukrainy. Jeśli mogłabym prosić o jakieś dane na mojego meila dotyczące ceny, terminu i kontaktu w tej sprawie to byłabym zobowiązana. Z góry dziękuję

    GG – 13901679
    e-mail – emi0196@wp.pl

Dodaj komentarz