Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka

Koniec kwietnia był dla mnie wyjątkowo szkoleniowy i pełen wykładów. Miałam okazję brać udział, najpierw w konferencji pt: „Dziecko w sytuacji rozstania rodziców”, potem w trzydniowym szkoleniu pt: „Jak pracować z dzieckiem, przejawiającym zaburzenia zachowania”. Obydwa spotkania zorganizowane zostały przez TKOPD w Poznaniu. Piszę o tym ponieważ chciałam podzielić się moimi wrażeniami i wyrazić swoje zdanie na temat organizacji konferencji oraz informacji merytorycznych, zawartych podczas szkolenia. Jeśli pracujecie z dziećmi warto wiedzieć o Komitecie i odwiedzać czasem ich stronę.

Zapraszane osoby, to zarówno doświadczeni praktycy, jak i szanowane autorytety naukowe z dziedziny psychologii rozwoju dziecka (np. prof. A. Brzezińska, czy też prof. M. Beisert). Konferencje organizowane są bardzo profesjonalnie, słuchacze dostają bardzo dużo materiałów konferencyjnych. Wszystkie wykłady opublikowane są w osobnej książce, tak aby zawsze można było do nich wrócić.

Szkolenia przeprowadzane są w formie warsztatów, co również jest ogromną zaletą, szczególnie dla wszystkich, pracujących w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem. Każdy ma szansę nauczyć się czegoś nowego oraz skonfrontowania umiejętności z resztą grupy. Myślę, że dla każdego praktyka taka forma szkolenia jest pewnego rodzaju wglądem w siebie oraz daje możliwość spoglądania na pewne problemy  z innej perspektywy.

Dodaj komentarz